Čtvrtek21. 9. 2023 09:00-16:00

Jak žít ČVUT ?

Záznam z akce bude postupně zveřejňován na YouTube kanálu ČVUT.  

Život na VŠ přináší spoustu radostí i výzev, se kterými jste se možná na střední škole nesetkali.

Tato akce vás vybaví základními znalostmi a dovednostmi, které budete potřebovat k tomu, aby se vám na ČVUT dobře žilo. V půl hodinových blocích se dozvíte praktické informace a budete si moct vyzkoušet věci na vlastní kůži. Zúčastnit se můžete celého dne nebo vybraných bloků, které vás zajímají.

 

Program

 

DOPOLEDNÍ BLOK

8:15-8:45           Registrace

9:00-9:30           Systém VŠ studia (Alena Brožová)

Dozvíte se vše, co v prváku potřebujete vědět. Jak si vybrat předměty, jak se zapsat na zkoušku, kolik kreditů potřebujete pro další postup, jak používat KOS a další systémy, možnosti stipendií, tipy, jak zvládnout těžkou látku a mnohem víc.

 

9:45-10:15         Efektivní studijní metody (Lukáš Kučera)

Umíte se učit? Pokud vám na střední škole stačilo poslouchat v hodinách a pak se na to před testem mrknout, mohli byste být na ČVUT překvapení. Dozvíte se, jakými způsoby je možné se učit a seznámíte se s metodami, které pomáhají znalosti efektivně získat a rychle je nezapomenout.

 

10:30-11:00      Time management (Iva Hájková Peláková)

Naučte se efektivně využívat svůj čas pomocí správného time managementu a dosáhněte svých cílů jak v osobním, studijním tak profesním prostředí. Na přednášce pochopíte, jak pracovat s prioritami, svou energií a jaké jsou základní nástroje pro lepší sebe-organizaci.

 

11:15-11:45      Kariérní plánování (Iva Hájková Peláková)

Připravte se na svou kariéru díky kariérnímu plánování již při studiu. Vaše kariéra totiž nezačíná ukončením školy, ale už na jejím začátku. Využijte studium efektivně a naučte se řídit svoji kariéru včas. Ukážeme vám způsoby, jak na to, a které dovednosti rozvíjet, abyste získali potřebné zkušenosti, které pak ocení nejen vaši budoucí zaměstnavatelé, ale hlavně vy sami.

 

11:45-13:00      OBĚDOVÁ PAUZA (nezajištěn, například Studentská menza)

 

ODPOLEDNÍ BLOK

13:00-13:30      Finance pod kontrolou (Jakub Rychlý)

Zjistíte, jak si sestavit a udržovat zdravý osobní rozpočet a jak neutrácet víc, než musíte. Seznámíte se se snadnými nástroji, díky kterým budete mít své příjmy a výdaje více pod kontrolou a můžete se vědoměji rozhodovat, jak s nimi naložit.

 

13:45-14:15      Zdravý životní styl (Kateřina Benešová)

Zdravý životní styl se významně podílí na prevenci celé řady tělesných, ale i duševních obtíží. Osvojením některých jednoduchých principů se můžete začít cítit lépe a prožívat více spokojenosti nejen během studia, ale i v ostatních stěžejních oblastech života.

 

14:30-15:15      Zvládání stresu (Kateřina Benešová)

Vysokoškolské studium klade vysoké nároky na zvládání stresové zátěže, což může mít negativní dopad na vaše duševní zdraví. V přednášce se dozvíte, jak stres funguje, odnesete si prověřené tipy a cvičení, jak se stresem pracovat, aby vám mohl být ku prospěchu.

 

15:30-16:00      Networking (Alena Brožová)

Vysokoškolský život je mnohem víc než učení. Během VŠ můžete získat dlouholeté přátele i důležité pracovní kontakty, za chvíli totiž nebudete jen spolužáci, ale kolegové. Zjistíte, jaké možnosti se nabízí pro navazování nových kontaktů, a co za přínosy to může znamenat pro váš další život.

 

Místo konání: Akce se bude konat v bodově Stavební fakulty na adrese Thákurova 7/2077, Praha 6 – Dejvice. Vejděte hlavním vchodem fakulty a následujte šipky do Ateliéru D nebo se na jeho lokaci zeptejte na vrátnici.

Pro přihlášení na akci využijte tlačítko login v pravém horním rohu webové stránky. Přihlásíte se svým přihlašovacím jménem ČVUT a heslem. Následně vyhledejte akce v září a klikněte na tlačítko Přihlásit.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6