Čtvrtek10. 12. 2020 17:00-20:00

Jemný buldozer

ANEB JAK SDĚLOVAT NEPŘÍJEMNÉ VĚCI VĚCNĚ PEVNĚ, ALE VZTAHOVĚ CITLIVĚ

Asi už někdy každý z nás dostal do situace, kdy musel někomu, na kom mu záleželo, říci něco nepříjemného. Nemyslíme zde nyní nepříjemnou zprávu typu naboural jsem či mám rakovinu. Myslíme vyjádření nespokojenosti s chováním druhého. Někdy zkrátka musíme a potřebujeme říci druhému, že nás trápí, že chodí pozdě, že neuklízí, porušil slovo, nedodržel termín, ubližuje nám tím, jak se k nám chová. Mnohdy se nevyhneme dvěma extrémům: buď mlčíme a neřekneme nic (abychom mu neublížili – ale mlčením ubližujeme sobě, protože se ani nepokusíme o změnu) anebo jdeme až do agrese – výčitek, řvaní, nadávek. A přece existuje ještě třetí cesta, podle hesla „ševče, před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj“. Na tomto kurzu, kterým Vás provede lektor Jakub Švec budeme hledat způsoby, jak sdělovat takové věci a vyžadovat změnu věcně pevně, ale vztahově citlivě. Kurz je prakticky orientován, očekává se aktivní zapojení účastníků.

Seminář bude probíhat online s pomocí nástroje https://jitsi.ssps.cz/ . V den konání akce dostanete od lektora mailem odkaz, pomocí kterého se připojíte k semináři. Doporučujeme se připojovat přes počítač, abyste na něm mohli rovnou pracovat. Virtuální prostor lektor otevře cca o 10 minut dříve, tedy v 16:50, abyste si vyzkoušeli připojení ještě před začátkem semináře.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6

Prostory CIPS jsou v době nouzového stavu uzavřeny. Můžete nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. PSYCHOLOGICKÁ, DUCHOVNÍ, PRÁVNÍ, ŘEČOVÁ, STUDIJNÍ PORADNA a KOUČOVÁNÍ probíhá online po předchozí domluvě.