Čtvrtek08. 4. 2021 17:00-20:00

Jemný buldozer

ANEB JAK SDĚLOVAT NEPŘÍJEMNÉ VĚCI VĚCNĚ PEVNĚ, ALE VZTAHOVĚ CITLIVĚ

Asi už někdy každý z nás dostal do situace, kdy musel někomu, na kom mu záleželo, říci něco nepříjemného. Nemyslíme zde nyní nepříjemnou zprávu typu naboural jsem či mám rakovinu. Myslíme vyjádření nespokojenosti s chováním druhého. Někdy zkrátka musíme a potřebujeme říci druhému, že nás trápí, že chodí pozdě, že neuklízí, porušil slovo, nedodržel termín, ubližuje nám tím, jak se k nám chová. Mnohdy se nevyhneme dvěma extrémům: buď mlčíme a neřekneme nic (abychom mu neublížili – ale mlčením ubližujeme sobě, protože se ani nepokusíme o změnu) anebo jdeme až do agrese – výčitek, řvaní, nadávek. A přece existuje ještě třetí cesta, podle hesla „ševče, před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj“. Na tomto kurzu, kterým Vás provede lektor Jakub Švec budeme hledat způsoby, jak sdělovat takové věci a vyžadovat změnu věcně pevně, ale vztahově citlivě. Kurz je prakticky orientován, očekává se aktivní zapojení účastníků.

Kurz proběhne online pomocí platformy Jitsi Meet, bude interaktivní, doporučujeme, abyste pracovali na počítači a měli zprovozněný mikrofon a kameru. Lektor se připojí o 10 minut dřív, abyste si mohli připojení vyzkoušet.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6

Prostory CIPS jsou již otevřeny. Můžete nás navštívit v otevíracích hodinách, kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. PSYCHOLOGICKÁ, DUCHOVNÍ, PRÁVNÍ, ŘEČOVÁ, STUDIJNÍ PORADNA a KOUČOVÁNÍ probíhá osobně nebo online po předchozí domluvě.