Čtvrtek16. 12. 2021 17:00-20:00

KRITICKÉ MYŠLENÍ

Jak přijít věcem na kloub a nenaletět?

Kritické myšlení = schopnost samostatně posoudit kvalitu informací a rozumně se rozhodovat

Mnoho z toho, co si myslíme, ve skutečnosti není pravda. Svět se rychle mění, takže řada informací zastarává nebo jsou chybné už od začátku. Zároveň si je často špatně vykládáme. Ne všechny informace jsou ale stejně dobré, a navíc málokdy budeme mít možnost dostat se ke všemu, co bychom chtěli vědět, a budeme tak muset pracovat jen s tím, co máme. Čím dál tím víc je potřeba, abychom si sami dokázali vyhledat spolehlivé informace a rozumně se na jejich základě rozhodli, co uděláme. Čím dál tím víc potřebujeme kriticky myslet.

V lekci kritického myšlení se studenti dozví, co to kritické myšlení je a proč je dnes důležité. Vyzkouší si vyřešit pár problémů, na kterých zjistí, jak na tom jsou a budou tak mít zpětnou vazbu, na čem zapracovat. Dozví se, na jaké časté chyby v úsudku si dát pozor a jak postupovat, pokud chtějí kriticky zhodnotit důvěryhodnost nějakého tvrzení. Po absolvování kurzu dokážou prohlédnout skrz svůdné nesmysly a zjistit, jak se věci ve skutečnosti mají.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6

Prostory CIPS jsou již otevřeny. Můžete nás navštívit v otevíracích hodinách, kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. PSYCHOLOGICKÁ, DUCHOVNÍ, PRÁVNÍ, ŘEČOVÁ, STUDIJNÍ PORADNA a KOUČOVÁNÍ probíhá osobně nebo online po předchozí domluvě.