Čtvrtek14. 5. 2020 17:00-20:00

Kritické myšlení – online seminář

Cílem workshopu je vyzkoušet si a naučit se používat jednoduché nástroje kritického myšlení, díky kterým si budou studenti umět najít kvalitnější informace a budou se rozumněji rozhodovat.

 

Dle Světového ekonomického fóra bude v roce 2020 kritické myšlení druhou nejžádanější dovedností na trhu práce. Kritické myšlení je v dnešní době důležité kvůli tomu, že se svět stává rychlejší a komplikovanější. Přestože máme dnes k dispozici spoustu informací, je potřeba s nimi umět pracovat, činit na jejich základě rozumná rozhodnutí nebo zjišťovat, co doopravdy funguje a co ne. K tomu nám pomůže právě kritické myšlení.

Struktura workshopu:

  • Proč je lepší učit se z neúspěchů než z úspěchů?
  • Jak zpřesňovat vlastní názory?
  • Kde si vyhledávat kvalitní informace?
  • Jak si optimalizovat své cíle?
  • Jak řešit problémy rozumněji?

 

Seminář bude probíhat přes MS Teams. Nainstalovat si jej můžete přes tento odkaz, případně tento odkaz kde máte k dispozici aplikace MS Office.

V den konání akce dostanete od lektora odkaz, pomocí kterého se připojíte k semináři. Doporučujeme se připojovat přes počítač, abyste na něm mohli rovnou pracovat. Virtuální prostor lektor otevře  o 10 minut dříve, tedy v 16:50, abyste si vyzkoušeli připojení ještě před začátkem semináře.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6