Středy13. 11. - 27. 11. 2019 17:00-20:00

13. 11. 17:00-20:00
20. 11. 17:00-20:00
27. 11. 17:00-20:00

Sebevědomí, sebedůvěra a strach I-III

V rámci třídílného semináře se podíváme na to, jak funguje náš mozek. První část bude zaměřená více na přemýšlení, druhá na emoce a třetí na tělo. Vyjdeme z evolučního modelu, který říká, že kromě rozumného člověka v sobě máme i „šimpanze“ a „ještěrku“, kteří způsobují, že se v určitých situacích chováme a cítíme jinak, než bychom si přáli. Vyzkoušíme si konkrétní techniky na zvládání vlastních nepříjemných pocitů, obav, nejistot a strachů. Podíváme se na to, jakým způsobem si ukládáme zásadní přesvědčení, která určují to, jak si věříme a co dokážeme a jak s těmito přesvědčeními pracovat. Dozvíme se, jak spolu souvisí naše talenty, silné stránky a dovednosti a jak je můžeme v běžném životě cíleně rozvíjet. Budeme hledat konkrétní silné stránky a zdroje, o které se můžeme opřít v každodenním životě. Naučíme se jak postupně rozvíjet svoji sebedůvěru a schopnost zvládat náročné situace.

Podíváme se, jak se tyto formy strachů projevují do našich osobních a jedinečných obav, strachů a nejistot. Jak s tím souvisejí naše důležitá přesvědčení, tedy jakési osobní programy, které si neseme z raného dětství. Na nich je postavena naše sebedůvěra a schopností přijmout a využít naše silné stánky. Také náš optimistickým nebo pesimistickým pohled na svět, schopností uvolnit se, radovat a být spokojen tady a teď. I naše vnitřní motivace, schopnost stanovovat si hranice a následovat naše sny.
Dostanete i další nástroje na práci se strachem a nejistotou.
To vše vám může pomoci lépe zvládat náročné situace v komunikaci, v práci či ve vztazích. Lépe zvládat trému či nejistotu v různých situacích.

Seminář bude veden prožitkovým způsobem, při kterém si budete moci v bezpečném prostředí při individuální práci, sdílení ve dvojicích a malých skupinkách i diskuzi v celé skupině prohlubovat své sebepoznání a sebevědomí.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6