Čtvrtek06. 5. 2021 17:00-18:00

Staň se hlasem změny! Proč ještě není manželství pro všechny v ČR?

DISKUSNÍ WEBINÁŘ

Přestože je Česká republika progresivní v mnoha technických a ekonomických oblastech, progresivita v oblasti občanských práv jí dnes často chybí. Ať už jste ale inženýrka nebo doktor, na rozdíl od valné většiny zemí EU u nás zatím není umožněno manželství pro gay a lesbické páry. Přitom například Nizozemsko toto možnost uzákonilo již před dvaceti lety.

Manželství pro všechny podporuje 67 % společnosti, zlepšilo by život více než tisícovce dětí, které žijí v homoparentálních rodinách a vyslalo by jasný signál LGBT lidem, že jsou uznávanou součástí společnosti. Navíc by jeho přijetí mohlo České republice přinést až 2,7 miliardy korun. Jak je tedy možné, že manželství pro všechny zatím není v ČR realitou, i když je pro něj mnoho dobrých důvodů? Proč je manželství pro všechny potřebné pro českou společnost a co vše by se s přijetím manželství pro všechny změnilo? To vše se dozvíte na on-line debatě pořádané Centrem informačních a poradenských služeb ČVUT v rámci projektu Studenti sobě.

Hosté webináře:

Lucia Zachariášová, iniciativa Jsme Fér

Martin Novotný, ČVUT

Lukáš Hurych, Chief Portfolio Officer Twisto

Moderuje Lenka Hronová.

Diskusní webinář bude probíhat přes platformu Zoom. Odkaz k připojení Vám zašleme nejpozději v den konání akce.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6

Prostory CIPS jsou již otevřeny. Můžete nás navštívit v otevíracích hodinách, kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. PSYCHOLOGICKÁ, DUCHOVNÍ, PRÁVNÍ, ŘEČOVÁ, STUDIJNÍ PORADNA a KOUČOVÁNÍ probíhá osobně nebo online po předchozí domluvě.