O projektu

Projekt DOUČOVÁNÍ vznikl na základě požadavků studentů ČVUT, jež jsme v CIPS v průběhu času zaznamenávali. Vytvořili jsme stránku, která dává možnost nalézt pomoc se studiem těm studentům ČVUT, kteří to sami nezvládají a zároveň těm, kteří studují bez problémů a chtějí nabídnout své dovednosti druhým a třeba i něco získat.

Projekt funguje jako vzájemná výpomoc studentů ČVUT. Každý může přijít a prohlédnout si inzeráty ostatních studentů a reagovat na ně. Každý může vytvořit svůj vlastní inzerát. Každý se může do projektu DOUČOVÁNÍ zapojit.

Dostáváte se během studia do situací, kdy některé učivo zvládáte dobře, baví vás a jste j
ím kolikrát i tak nadšeni, že byste se o své poznatky rádi s někým podělili? Zaregistrujte se v projektu DOUČOVÁNÍ, vytvořte si profil a přidávejte inzeráty s nabídkou, co jste ochotni a schopni svým kolegům na ČVUT předat a doučit je. Pokud si vložíte fotografii a svůj profil dobře vyplníte, budete pro ty, kteří doučování potřebují lépe představitelní a budou se méně zdráhat Vás oslovit. Můžete zde svým spolužákům nabídnout pomoc s učivem, které dobře ovládáte. Je na vás, zda nabídnete své schopnosti zdarma či za úplatek, vše si nastavíte sami při tvorbě inzerátu. Studium Vám nedělá problémy, baví vás pomáhat spolužákům, vysvětlovat jim to, čemu nerozumí? Nabídněte svou pomoc.

Je pro Vás učivo náročné, nevíte si rady s některými úkoly nebo se necítíte dobře připraveni na zkoušku? Trochu nadšení a podpory od třeba prozatím neznámého spolužáka jistě přijde vhod. Podívejte se, zda již na stránkách není umístěn inzerát s nabídkou doučování toho, co zrovna potřebujete a pokud ne, vytvořte si vlastní inzerát, kde popíšete, co přesně sháníte. Pomocí projektu DOUČOVÁNÍ můžete nalézt spolužáky, kteří se připravují na stejnou zkoušku jako Vy, vzájemně se můžete podpořit a učit se společně. Máte problémy se studiem některého předmětu a hledáte spolužáka, který by Vám mohl pomoci? Napište, v čem potřebujete pomoc.

Prostor v projektu DOUČOVÁNÍ Vám umožní najít vděčného posluchače ve chvíli, kdy chcete své znalosti sdílet a ochotného učitele, když budete s učivem potřebovat pomoci.

Užitečné tipy