Koleje Podolí

Diskuze o ubytování na kolejích ČVUT.

Moderátor: Danoush

CIPS
Moderátor
Příspěvky: 9
Registrován: Červen 9, 2015, 12:11

Koleje Podolí

Příspěvekod CIPS » Červen 29, 2015, 14:35

Koleje se nacházejí v klidné vilové části Prahy 4, zhruba 10 minut chůze od stanice metra C - Pražského povstání, což je cca 20 minut metrem do stanice metra A - Dejvická. Na koleji jsou různé druhy ubytování, blok A, B: buňkový systém s jedno, dvou a třílůžkovými pokoji, WC, sprcha a kuchyňka na buňce. Zrekonstruované jsou bloky C a F: 1 - 2 lůžkové pokoje s umyvadlem na pokoji. Na chodbách se nacházejí společné kuchyňky, sprchy a WC. Na bloku C jsou pro pohybově handicapované studenty k dispozici 2 dvoulůžkové pokoje s vlastní sprchou a WC. Na bloku D, E: 1 – 3 lůžkové pokoje, se společnými kuchyňkami, WC a sprchami na chodbách objektů. Celková kapacita koleje - více než 1000 lůžek.
Na všech blocích se nacházejí prádelny a sušárny o různé kapacitě. Více informací o této koleji nalezneš na: https://www.suz.cvut.cz/koleje/koleje-podoli

Bydlel/a jsi na této koleji? Napiš recenzi, popiš klady a zápory bydlení na této koleji, ať nově nastupujícím studentům ulehčíš jejich rozhodování.
Avatar uživatele
Tereza
Příspěvky: 3
Registrován: Březen 31, 2015, 12:00

Re: Koleje Podolí

Příspěvekod Tereza » Červen 29, 2015, 15:15

Bydlela jsem na koleji Podolí v roce 2013 celý jeden rok a musím říct, že celkově jsem byla spokojená a kolej bych doporučila. Dostala jsem ubytování nejdříve na bloku A - dva dvoulůžkové pokoje na buňce, ani jsme se se spolubydlící nenastěhovaly a odmítly jsme to - po příchodu šok, rudá malba po celém pokoji, zdi počmárané, oprýskané, postele proleželé, stoly rozbité, okno nešlo zavřít - šly jsme vrátit klíče, že to raději seženeme něco jiného i při možnosti propadlé zálohy. Paní hospodářka byla však velmi vstřícná a nabídla nám ubytování na bloku E - dvoulůžkový pokoj se zázemím pro celé patro. A bylo vyhráno. Obyčejný pokoj, slušně vymalováno, relativně nový nábytek, čisté, pěkné - tam jsme se na rok usadily a vzpomínám na ten rok pěkně. Bydlely jsme hned u schodů, takže rušno bylo, ale užily jsme si to. Chodbové párty jsou fajn, občas sice před zkouškou z matiky ruší, ale vždy se s lidmi kolem dalo domluvit, aby už se přesunuli do pokojů. Dopravní dostupnost pro nepražáky ze začátku super, co zpražštíte, zjistíte, že jít na metro 10 minut a pak jet ještě 20 minut do školy je docela dálka. Hned u metra je ale tesco, kousek je to na větší nákupy do Arkády Pankrác. Příjemné sportovní vyžití, kulečník, fotbálek, hudebna, music club Madona, menza s vývařovnou přímo v areálu , obstojná posilovna a super internet bez problémů od studentské unie.

V rychlosti:
+ zázemí, volnost, možnost více typů ubytování od nenáročných (A,B), přes střed (D,E) po luxus C a luxus s hvězdičkou F, relativní klid a zároveň společenské vyžití a pravý kolejní život.
- vzdálenost od budov ČVUT na výuku, od metra se to časem taky protáhne ta chůze :)
Ondra
Příspěvky: 1
Registrován: Srpen 25, 2015, 23:30

Re: Koleje Podolí

Příspěvekod Ondra » Srpen 26, 2015, 00:12

Na kolejích Podolí bydlím 4. rokem. Bydlel jsem na blocích C,E a F a navštívil jsem většinu ostatních kolejí ČVUT.

Podolské koleje hodnotím jako jedny z nejlepších kolejích ČVUT. Umístění kolejí je v klidné a hezké části Prahy, nedaleko centra, příjemného parku Kavčí hory, Vyšehradu i cyklostezky vedoucí podél Vltavy až do Vraného. Koleje mají skvěle vybavené sportoviště se saunou, rychlý drátový internet, postupně vzniká pokrytí wifi, síťová laboratoř a bastlírna. Je zde hudebna, 2 studovny, kroužek deskových her a mnoho dalšího.

Nejkomfortnější jsou bloky C a F, které jsou kompletně zrekonstruované zvenku i zevnitř, nábytek je zánovní. Největší výhodou je umyvadlo na pokoji a podstatně příjemnější zrekonstruované sprchy a záchody.
Pokoje na blocích D a E nemají umyvadla na pokojích. Nábytek je zde také zánovní, ale sprchy a záchody jsou staré. Na D a E se asi nejvíc paří.
Na A a B jsou buňky, bydlí tam dost cizinců hlavně z východu a moc na ně nechodím, tak nevím jaké to tam je.

Mnoho informací lze s trochou trpělivosti zjistit na stránkách kolejního klubu Pod-O-Lee.

http://www.pod.cvut.cz/

Případně na facebookových skupinách kolejního klubu, nebo bloků.

https://www.facebook.com/groups/podolee/?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/A.Podolee/?ref=br_rs blok A
https://www.facebook.com/groups/B.Podolee/?ref=br_rs blok B
https://www.facebook.com/groups/C.Podolee/?ref=br_rs blok C
https://www.facebook.com/groups/D.Podolee/?ref=br_rs blok D
https://www.facebook.com/groups/E.Podolee/?ref=br_rs blok E
https://www.facebook.com/groups/F.Podolee/?ref=br_rs blok F

Ondra

Vrátit se na “Ubytování na kolejích ČVUT”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti