Ing. Miroslav Škvára, MBA

Ing. Miroslav Škvára, MBA

Ing. Miroslav Škvára, MBA je odborným garantem a lektorem seminářů, připravuje materiály pro střední školy a je autorem odborných článků a publikací (Finanční gramotnost 2011 a 2016).

Lektor v oblasti financí působí od roku 1993, pracoval ve stavební spořitelně, penzijním fondu, životní pojišťovně a investiční společnosti. V posledních letech se věnuje nezávislému finančnímu poradenství a lektorské činnosti v oblasti soft a hard skills. Přednáší externě v „Czech Management Institute Praha – Manažerská fakulta ESMA Barcelona“, přednášel na Masarykové ústavu vyšších studií ČVUT. Vyučuje na Gymnáziu Voděradská v Praze 10 volitelný předmět Finanční gramotnost. V roce 1995 vykonal makléřskou zkoušku z cenných papírů a kapitálových trhů, je držitelem několika odborných certifikátů. Působí jako investiční zprostředkovatel a lektor finanční gramotnosti. Je členem Akademie soutěže Zlatá koruna. Spolupodílel se na vzniku Slabikáře finanční gramotnosti a aktualizaci 2. vydání Slabikáře finanční gramotnosti vydaného COFET a.s.. Je autorem učebnice Finanční gramotnost (2011) a Finanční gramotnost (2016).

Poslední zmiňovaná učebnice je k zakoupení v online obchodě ČVUT –https://eobchod.cvut.cz/literatura_ostatni/komisni_zbozi/financni_gramotnost-150030740

Lektor má vlastní portál www.skvara.cz, kde můžete najít zajímavé informace ze světa financí či si nechat zasílat newsletter s aktualitami z finančnictví.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6