Martin Vraný a Ondřej Havlíček

Martin vystudoval obory Filozofie na FF UK a Ekonomická analýza na VŠE, následně se na stážích na UC Berkeley a University of Edinburgh v rámci doktorátu blíže věnoval kognitivní vědě. V letech 2010-2019 vedl semináře z různých oblastí kognitivní vědy a filosofie mysli. V posledních čtyřech letech spolu s Ondřejem Havlíčkem vede přednášky o kritickém myšlení pro zahraniční i domácí studenty.  Od roku 2015 pracuje jako datový vědec pro různé české startupy.

Ondřej vystudoval kognitivní informatiku a filosofii na VŠE v Praze. Fascinován lidským myšlením pokračoval na doktorát z neurokognitivní psychologie na LMU v Mnichově, postdoc na MPI v Lipsku a Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech. Experimentálně zkoumal kognitivní a neurální mechanismy mj. vědomí, jednání a zrakové pozornosti. Poté přešel na dráhu datového vědce a vývojáře aplikací strojového učení. Dlouhodobě se zajímá o vědecký skepticismus, lidskou i/racionalitu a kritické myšlení. Spoluvytvářel a lektoroval kurzy kritického myšlení pro studenty FF UK a NF VŠE a pro učitele středních škol.

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6

Prostory CIPS jsou otevřeny Po - Čt od 9-16 h, v Pá do 14 h. Můžete nás navštívit v otevíracích hodinách, kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. PSYCHOLOGICKÁ, DUCHOVNÍ, PRÁVNÍ, ŘEČOVÁ, STUDIJNÍ PORADNA a KOUČOVÁNÍ probíhá po předchozí domluvě osobně v CIPS či online.