Ing. Lukáš Kučera

Ing. Lukáš Kučera

Ing. Lukáš Kučera působí na volné noze jako lektor, konzultant, poradce a průvodce osobním rozvojem. Také jako hlavní lektor a konzultant ve vzdělávací společnosti Edutica. Zaměřujeme se na rozvoj a trénink komunikačních a facilitačních dovedností a leadershipu.

S lidmi pracuje již čtrnáct let. Nejprve jako instruktor lanového centra Proud, dále deset let jako instruktor, lektor a čtyři roky také předseda zapsaného spolku pro rozvoj osobnosti Velký vůz, tři roky jako vedoucí Kariérního centra ČVUT, nyní již na volné noze jako lektor, facilitátor, kariérní a životní poradce, somatic experience terapeut, instruktor zážitkové pedagogiky. Původně absolvent Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské.

Ve své práci akcentuje celistvý přístup, tedy propojení mysli, emocí a těla, hledání životní rovnováhy a práci s vědomou přítomností. Na seminářích pracuje s kreativními a zážitkovými metodami.V rámci individuálního poradenství pracuje s aktuálními přístupy provázení klienta: koučovací přístup, sociodynamické poradenství, zážitkové kariérní poradenství, oceňující ptaní, švýcarský systém uznávání kompetencí CH-Q, life-design, somatic experience.

Kromě individuální a skupinové práce se věnuje i práci metodické a expertní v oblasti kariérního poradenství, zážitkové pedagogiky a oceňujícího ptaní. Školí především facilitační a komunikační dovednosti, prezentační dovednosti, práci s časem, práci se sebevědomím a sebedůvěrou či využití zážitkových a kreativních metod pro poradenství a lektorování.

Pro veřejnost vede semináře „Dreamwork“ zaměřené na hledání a spokojenější prožívání práce. a semináře a intenzivní kurz „Hrdinská výprava“ na práci s vnitřním Hrdinou a vnitřním Démonem.

Více naleznete na jeho stránkách: http://www.lukaskucera.cz/

Telefon: (+420) 224 358 462
Studentský dům (vchod vedle polikliniky)
Bechyňova 3, Praha 6